ЗВЕРНЕННЯ ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, пенсіонерів, всіх людей поважного віку

8 травня 2018 року в Громадську організацію “Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону” надійшло звернення Всеукраїнського організаційного комітету ветеранів силових структур.

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА “ КООРДИНАЦІЙНА РАДА ВЕТЕРАНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ ОБ”ЄДНАНЬ УКРАЇНИ у ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ “

ЗВЕРНЕННЯ
ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, пенсіонерів, всіх людей поважного віку – учасників 10-го етапу Всеукраїнських безстрокових, публічних, протестних, мирних акцій з захисту прав та свобод громадян України старшого віку 15.05.2018 року до Верховної Ради України, народних депутатів України, Президента України, Прем’єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України, керівників інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів влади та місцевого самоврядування, громадянського суспільства України.

З метою зупинення процесів що ведуть до небезпечного пониження якості життя громадян України і як наслідок вимирання нації, що вже створило безпосередні загрози безпеці та обороні України, ВИМАГАЄМО негайно зупинити ганебну практику розробки та прийняття нових та внесення змін до чинних законів України та підзаконних актів що порушують Конституцію України, законів України та чинних підзаконних актів щодо звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод та ПРОПОНУЄМО:
1. Верховній Раді України:
1.1. Ініціювати скасування підпункту 2 пункту 9 прикінцевих та перехідних положень Закону України від 03.10.2017 року №2148 щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.
1.2. Не підтримувати новий проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» розроблений Кабінетом Міністрів України в порушення Конституції та чинних законів України.
2. Кабінету Міністрів України:
2.1. Привести постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяких інших осіб» у відповідність до вимог Конституції України, Закону України № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та негайно усунути дискримінаційні, дискредитаційні і демотивуючі норми (зокрема, в частині розміру і складових грошового забезпечення для обчислення, перерахунку і виплати пенсій, поновлення розміру першого тарифного розряду у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня календарного року, не врахування раніше встановлених додаткових видів грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) або щомісячних додаткових видів грошового забезпечення поліцейського через бездіяльність посадових осіб Національної поліції України щодо вчасної розробки нормативно-правового акту (наказ Міністра внутрішніх справ від 06.04.2016 року № 2610), відсутність гарантій з боку Кабінету Міністрів України щодо повної виплати утвореної заборгованості по перерахованих пенсіях, тощо).
2.2. Скасувати постанову КМУ від 14.03.2018 року « Про деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» як таку, що звужує права ветеранів війни та пільговий проїзд, які встановлені Законом України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
3. Президенту України:
3.1. Зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 року № 156 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів» на підставі вимог п.15 ст.106 Конституції України, як таку що розроблена та прийнята з порушенням та у не відповідності вимогам Конституції України, статтям 2,20 Закону України від 22.10.1993 року № 3551-12 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», інших чинників та одночасно звернутись до Конституційного Суду України щодо її неконституційності.
3.2. За порушення статей 22,58 Конституції України, Закону України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Загальновійськових статутів Збройних Сил України, присяги державного службовця при розробці законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року №1052, від 21.02.2018 року №103 та від 14.02.2018 року № 156 порушити питання щодо звільнення від займаних посад Міністра соціальної політики України А.О.Реви, його заступників Н.В.Федорович, М.І.Шамбіра та посадовця Кабміну О.С.Максимчука.
4. Створити рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до вимог чинного законодавства постійно діючу робочу групу з представників органів державної влади та громадянського суспільства для проведення громадських обговорень змін до законодавства з питань соціального захисту військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських та інших органів сектору безпеки та оборони України
5. Про здійснені заходи і прийняті акти законодавства висвітлити у засобах масової інформації та довести до всіх військовослужбовців, членів їх сімей і військових пенсіонерів.

Всеукраїнський Оргкомітет

Опубліковано у Звернення. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *