ЗАУВАЖЕННЯ та ПРОПОЗИЦІЇ щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України

ЗАУВАЖЕННЯ та ПРОПОЗИЦІЇ
щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб»

Погодити запропонований проект постанови Кабінету Міністрів України неможливо з наступних підстав:

  1. Проект є дискримінаційним за професійною ознакою, оскільки ним передбачено суттєва різниця у принципах нарахування (перерахунку) пенсій військовослужбовцям і особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) та поліцейським.
  2. Проект не передбачає скасування постанови Кабінету Міністрів України № 1052 щодо відміни дати набрання чинності постановою «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року № 704. (була з 01.01.2018 року стала з 01.01.2019 року). Саме тому зміни, що пропонуються внести до неї, не визначають того, що постанова № 704 починає діяти з 01.01.2018 року.
  3. Проект постанови за змістом не розкриває механізм перерахунку пенсій для військових, який суперечить вимогам пенсійного Закону України 2262 – XII в частині складу грошового забезпечення, що приймається до уваги при проведенні перерахунку.

Грубим порушенням, що також несе ознаки дискримінації є ігнорування частини третьої статті 43 Закону України 2262 – XII для військовослужбовців щодо складу грошового забезпечення для перерахунку пенсій. В той же час для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) та поліцейським такий, передбачений Законом склад грошового забезпечення та порядок його обчислення зберігається.

  1. Внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 про затвердження «Порядку перерахунку пенсій» суперечить основним положенням та спрямуванню Закону України 2262 – XII. Пропозиції громадськості, що неодноразово подавалися на акціях протесту, щодо проекту змін до постанови № 45 не прийняті до уваги та також мають ознаки дискримінації за ознаками професії.
  2. Запропоновані зміни до ПКМУ № 704 дискредитують її основну ідею щодо встановлення розмірів посадових окладів, окладів за військовими званнями військовослужбовців з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Змінами пропонується встановити одноразово розміри посадових окладів, окладів за військовими званнями військовослужбовців з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, тільки на 1 січня 2018 року.

  1. Оклади за військовим званням у ЗСУ суттєво менші у порівнянні із спеціальними званнями у Національній поліції (полковник поліції – 2400 грн., полковник, капітан 1 рангу у ЗСУ, можливо, буде – 1480 грн.). Пропонується встановити оклад за військовим званням генерал армії України у розмірі – 3200 грн.(тарифний коефіцієнт – 1,82), та внести відповідні зміни щодо збільшення тарифних коефіцієнтів у додатку 14 до ПКМУ № 704 щодо інших військових звань (наприклад полковник          – 1,36 і т.д.).
  2. У проекті ПКМУ необхідно акцентувати увагу на тому, що вислуга років для призначення пенсії, яка була раніше обчислена особі, яка має право на пенсію за Законом України № 2262-ХІІ, перегляду в бік зменшення, не підлягає.
  3. Суттєві недоліки запропонованого проекту не дозволяють погодитися з його змістом та спрямуванням.

У випадку їх прийняття знову очікуються масові громадські протести з висловленням недовіри до влади

 

 

Опубліковано у Публікації | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *