Відбулась поїздка групи стриян на Схід Ураїни в міста Слов’янськ, Краматорськ та район міста Світлодар

Шановні краяни !

В період з 18 жовтня 2021 року по 22 жовтня 2021 року відбулась поїздка групи стриян на Схід України в міста Слов’янськ, Краматорськ та район міста Світлодар. В склад робочої групи на чолі з міським головою Олегом Канівець увійшли депутати Стрийської міської ради, члени виконавчого комітету, старости сіл, підприємці та волонтери, отці Стрийської Єпархії УГКЦ о. Іван Барабаш, військовий капелан о. Юрій Лесишин на чолі з Стрийським деканом о. Мироном Гринишин.

Мета поїздки – встановити в місті Слов’янську меморіальну дошку Герою України, стриянину Юрію Дяковському, який був закатований в російськім терористом Гіркіним в будівлі Слов’янської СБУ, привітати військовослужбовців стрийського зенітного ракетного полку ім. Українських Січових Стрільців з Днем Захисника України, заохотити особовий склад батарей за успішне виконання бойових завдань за призначенням в зоні проведення ООС.

Поїздці на Схід України – передувала поїздка міського голови Олега Канівець з групою стриян в березні 2021 року в бойові порядки зенітного ракетного полку, в ході якої було оглянуто життя та побут особового складу, ознайомлено з виконання бойових задач за призначенням в зоні проведення ООС, визначено потреби командування підрозділів полку для покращення умов проживання особового складу в польових умовах.

Під час підготовки поїздки групи стриян на Схід України, протягом вересня-жовтня, міською радою, підприємцями, небайдужими мешканцями Стрийської міської територіальної громади було придбано матеріально-технічні засоби: конвектори, бензопила, компресор, пусково-зарядний пристрій, мікрохвильова піч – волонтерка Оксана Гуда, виготовлено два збірно-розбірних дерев’яних модулі розміром 6х4 м – приватний підприємець Юрій Павлукович c. Стрілків, спонсоровано метало профіль для даху – ФОП Василь Форостина, закуплено все для оснащення дерев’яних модулів в середині – пожертва від парафіян церкви УГКЦ м. Больнья, Італія в розмірі 350 євро, організатор Валентина Стельмах.

До приготування смаколиків – пляцків для військовослужбовців 4-го підрозділу полку долучилось сестринство парафії села Дуліби – Віра Шніцер, села Братківці – Ірина Цехоня, Союз Українок м. Стрия – Зеновія Ханас, волонтерки ГО «Майдану Стрийщини» Наталія Луковська, Кітраль Галина(кекси морквяні) Малетик Олеся на чолі з Вікторією Коцур.

Приготування 1000 вареників було організовано Петром Маковським разом з Благодійним фондом «Рідня» та Стрийським пластом.
Мід для воїнів офіровали старости смт. Дашава – Тарас Греськів, та староста Михайло Яхван, мешканець села Лисятичі Василь Федорович Дмитришин.
Набори цінних подарунків для 11 жінок військовослужбовців 4-го підрозділу полку офірувала приватний підприємець Галина Андреєва.

Під час перебування групи стриян в місті Слов’янську, сумісно з відділом культури Слов’янська та з громадою міста було встановлено пам’ятну дошку на будівлі СБУ Герою України Юрію Дяковському. Відтепер ім’я стриянина увічнене в граніті у тому місті, звідки він не повернувся додому.

Чин освячення пам’ятної дошки провели міський декан УГКЦ м. Стрия отець Мирон Гринишин, отець Іван Барабаш, військовий капелан отець Юрий Лесишин. До встановлення пам’ятної дошки Герою України, Стриянину Юрію Дяковському було залучено командування та воїни Слов’янського гарнізону, командування стрийського зенітного полку.

Під час об’їзду бойових позицій батарей полку міським головою та групою стриян було заохочено 30 військовослужбовців до Дня Захисника України, з них :

– Відзнакою міського голови медаллю «Захисник України» – 4 військовослужбовці
– Відзнакою міського голови «Наручний годинник» – 5 військовослужбовців
– Цінний подарунок – 12 військовослужбовців
– Цінний подарунковий набір – 11 жінок військовослужбовців

Старостою села Нежухів Михайлом Яхваном, від громади села Нежухів, було нагороджено окремим цінним подарунком старшого лейтенанта психолога дивізіону Оксану Лешко.

Особливо вражаючою була зустріч, недалеко від лінії розмежування, із нашим земляком смт. Верхнього Синєвидного, заступником командира мотопіхотного батальйону, офіцером Іваном, та передача йому квадрокоптера міським головою м. Стрия Олегом Канівцем(ціна 47 тис.грн) для охорони бойових позицій батальйону та ведення розвідки переднього краю сепаратистів.

Під час поїздки на Схід, відбулась зустріч міського голови Олега Канівцем з міським головою міста Слов’янська Вадимом Ляхом. На шляху до дому всю Стрийську делегацію на чолі з Олегом Канівцем прийняв в міській управі м. Дніпро, міський голова м. Дніпро Борис Філатов. Під час прийому Борис Філатов провів неймовірну цікаву пізнавальну екскурсію бібліотекою української діаспори ім. Джона Маккейна, в якій виставлено експозиція близько 5 тисяч екземплярів рідкісної української літератури.

Степан Вега, Голова спілки пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону

Опубліковано у Звіт. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *