
- вул. Грабовецька
- вул.. Виговського, Саксаганського, Харкова
- вул. Бандери
- вул. Січових Стрільців, 50-річчя УПА,
- вул. Зваричі, Клима Савури
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
ПРОЕКТ ЗВЕРНЕННЯ
вул. Банкова, 11, м. Київ, 02000
вул. Грушевського, 12/2, м. Київ 01008
вул. Грушевського, 5 м.Київ, 01008
ЗВЕРНЕННЯ
Шановні пані та панове Кабінету Міністрів України! Шановні новообрані депутати Верховної Ради України!
Чи сприяє це росту престижу військової служби?
Кабінет міністрів України приймає 21 лютого 2018 року ганебну, антиконституційну Постанову №103 відповідно до якої було здійснено перерахунок пенсій. Належні пенсії, які чинним Законодавством України, ми повинні отримувати вже сьогодні, КМУ, знівелювавши, розтягнув на роки, безпідставно ввів обмеження на виплату перерахованих вже пенсій без визначення порядку погашення заборгованості по невиплаченій частині пенсії, відмінив індексацію передбачену, як для діючих військових так і пенсіонерів згідно Постанови КМУ № 704 від 30.08.2017р.
Постанова КМУ № 103 від 21.02.2018р. є геноцидом українських військових і пенсіонерів сектору безпеки та оборони України.
На сьогодні тисячі справ по України пройшли через суди, або знаходяться на розгляді. В абсолютній більшість із них позовні вимоги пенсіонерів задоволені. Та на превеликий жаль судові рішення, які винесені іменем України, територіальними органами Пенсійного фонду України не виконуються. Виконання судових рішень, які винесені Іменем України, Кабінет Міністрів призупиняє, прийнявши антиконституційну, злочинну постанову № 649 від 22 серпня 2018 р. «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» розтягнувши виконання судових рішень на не визначений період. Ця Постанова потрібна, як прикриття від кримінальної відповідальності для чиновників, які саботують виконання рішень судів. Виділені кошти із Держбюджету на погашення заборгованості по судовим рішенням в повному обсязі не використовуються.
Іде зневага до норм Конституції, Судової гілки влади і ролі Законів України .
Нам дуже прикро, що в час коли в нашій Державі склалася складна політична та економічна ситуація, коли на Сході України іде війна, гинуть, захищаючи суверенітет і незалежність Держави, громадяни України, ми змушені звертатися із вимогами до Президента України, Кабінету Міністрів України представників законодавчої влади про негайне відновлення наших Конституційних прав.
На підставі викладеного,
ВИМАГАЄМО:
Від Президента України:
2. Дати доручення провести аудит ПФУ і створення комісії з перевірки доцільності передачі пенсійного забезпечення від силових міністерств і відомств до ПФУ.
3. Забезпечити відновлення конституційних прав, державних гарантій та соціальних пільг, які були встановлені Законом України № 2011-XII від 20.12.1991 року «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (щодо 50-відсоткової знижки плати за користуванням житлом (квартирної плати) та плати за комунальні платежі), але скасовано Законом України №1166 від 27.03.2014 року «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України»
4. Забезпечити відновлення конституційних прав, державних гарантій та соціальних пільг ветеранам ЗСУ(вислуга в армії 25 років і більше), учасникам бойових дій(афганцям та іншим учасникам військових конфліктів).
5. У відповідності до пункту 15, частини 1, статті 106 Конституції України зупинити дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності Конституції України, а саме:
• постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018р. «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб»;
• постанови КМУ№ 649 від 28 серпня 2018 р. «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду»
• п.5 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 із змінами внесеними постановою КМУ № 103.
з одночасним зверненням до Конституційного суду України, щодо їх конституційності.
6. Узяти під контроль, як Верховному Головнокомандувачу, відпрацювання документів та таблиць про встановлення відповідних коефіцієнтів, що врівноважують посадові оклади, оклади за військовим (спеціальним) званнями, відсоткова надбавка за вислугу років, та додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у різних структурах сектору безпеки і оборони в залежності від важливості, обсягу покладених завдань, кількості підлеглих, щоб виключити нерівність в цих питаннях.
Від новообраних Народних депутатів Верховної Ради України:
2. Відновити конституційні права державних гарантій та соціальних пільг, які були встановлені Законом України № 2011-XII від 20.12.1991 року «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Законом України «Про міліцію» (щодо 50-відсоткової знижки плати за користуванням житлом (квартирної плати) та плати за комунальні платежі) шляхом внесення змін:
• до Закону України №2011-XII від 20.12.1991 року «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо скасування абзацу 3 п.5 ст.12 цього Закону, яким визначено, що «Пільги передбачені першим реченням абзацу першого цього пункту, надаються військовослужбовцям та членам їх сімей за умов, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів», як такі що суперечать Конституції України (Рішення Конституційного суду України від 3 червня 1999 року, справа N 1-8/99 N 5-рп/99, від 18 грудня 2018 року, справа № 1-6/2018(2791/15)
• до Закону України «Про Національну поліцію», щодо встановлення поліцейським 50-відсоткової знижки плати за користуванням житлом (квартирної плати) та плати за комунальні платежі працівникам Національної поліції як працівникам, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. (Рішення Конституційного суду України від 20 грудня 2016 року, справа № 1-38/2016)
2. Розробити єдиний механізм обчислення пенсій та визначення їх перерахунку в разі підвищення розмірів грошового забезпечення особам, які перебувають на службі для осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з дотриманням вимог Конституції та пенсійного законодавства України.
3 Скасувати постанови КМУ постанови № 103 від 21 лютого 2018р, №649 від 22.08.2018 року, як такі що прийняти з порушенням Конституції та Законів України.
4. Передбачити в проекті Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” кошти для виплат перерахованих пенсій в повному розмірі, а також заборгованості пенсіонерам, як в цілому, так і по незаконно недоплаченим пенсіям в результаті поділу на 50% і 75%, також за рішеннями судів України, пенсіонерам на яких поширюється чинність Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
1. В зв’язку з вступом у законну силу рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12 2018р по справі № 826/3858/18, про визнання протиправними та нечинними пункти 1,2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, направити до Пенсійного фонду України, у відповідності з Постановою КМУ № 45, «Повідомлення про настання підстав для перерахунку пенсій (неправильність зробленого перерахунку) в зв’язку з неправомірною зміною форми довідки для перерахунку пенсій направлених ОВК до ГУ ПФУ». Дати вказівку до ОВК про виготовлення виправлених довідок і направлення їх до ГУ ПФУ у встановлені Постановою КМУ № 45 терміни.
Голова ГО “Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону”