Отримані пенсії знову оманули очікування військових пенсіонерів

«Цього року в Україні вперше буде здійснено перерахунок пенсій в автоматичному режимі на основі чіткої формули, яка враховує показник середньої зарплати та рівня інфляції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«В січні у нас буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, це десь 500 тис. осіб. А 1 березня буде масовий перерахунок пенсій для всіх українських громадян. Це буде вперше автоматична індексація», – сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що відтепер індексація буде щорічною і не залежатиме від політичних рішень. Окрім того, йде пошук вирішення проблеми людей, які мають великий стаж роботи, але все життя отримували невелику зарплату, а отже, мають невелику пенсію.

При цьому основою всіх змін, за словами Глави Уряду, будуть можливості економіки. «Основою всіх змін має бути сильна і відкрита економіка», – сказав Володимир Гройсман.»

Урядовий портал

Коментар військового пенсіонера:

Військові отримали пенсії за січень. Вони їх переглянули та вкотре, на жаль, зрозуміли: держава знову їх оманула …

Той перерахунок пенсій військовим, про який так гучно кричать всі представники влади, це не що інше, як добавляння 25% від тієї суми, яку їм би повинні були сплачувати ще з 1 січня 2018 року! А ще 25% додадуть, а фактично почнуть виплачувати повний розмір пенсії, яку перерахували станом на 1 січня 2018 року, лише з 1 січня 2020 року. За цей час уряд заощадив на такій оборутці 50% від обсягу доплат за 2018 рік та 25% за 2019 рік. Кожен військовий пенсіонер втратить за два роки 75% своєї річної добавки.   

Причина цього – нестаток коштів у державному бюджеті 2018  та 2019 років. Саме так відповідали з Кабінету Міністрів та Мінсоцзахисту  у березні-квітні минулого року на багаточисельні запитання військових пенсіонерів, чому їм почали сплачувати лише половину з тієї  суми перерахунку, яку нарахували згідно положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018р. №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб“.

Але це ще не все. Згідно вимог постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, з 1 січня 2019 року в автоматичному режимі повинні були змінитися розміри окладів за військовим званням та посадових окладів діючим військовослужбовцям у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму в Україні. Тобто, в автоматичному режимі повинні були здійснити і перерахунок пенсій всім бувшим військовослужбовцям у відповідності до цих змін. 

Всім іншим пенсіонерам уряд обіцяє це зробити з 1 березня цього року, коли пенсії автоматично перерахують з урахуванням 50% зростання середньої зарплати по країні та рівня інфляції. Але про військових пенсіонерів при цьому вкотре забули.

Так що, автоматичного перерахунку пенсій військовим зроблено не було! Пенсії були виплачені лише у минулорічних обсягах плюс 25% добавки від перерахунку 2018 року.

І це ще не все. Кабміном за доручення Президента були розроблені документи, згідно яких діючим військовослужбовцям з 1 січня підвищили розміри грошового утримання за рахунок збільшення розмірів доплат та премій. Інтересами військових пенсіонерів при цьому влада знову знехтувала, бо ці види грошового забезпечення військовослужбовців, до речі, всупереч вимогам чинного Закону України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не враховувались при перерахунку пенсій, що був здійснений у березні 2018 року.

Таким чином, є всі підстави для того, щоб зробити висновок:  влада знову пішла шляхом консервування розмірів пенсій для колишніх військовослужбовців, полишивши їх без механізму автоматичного перерахунку. 

Джерело

Опубліковано у Публікації. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *