І ЗНОВУ ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ НА 1500 (реально на 1 171) грн

У зв’язку з масовими акціями пенсіонерів Збройних сил України, Уряд щоб пригасити напруженість вирішив не чекати прийняття закону про підвищення пенсій військовослужбовцям і своїм рішенням підвищив їм ВИПЛАТИ до пенсій.

Законопроект, який вже два місяці, кочує по робочих площадках, обговорюється, узгоджується, але до Верховної Ради так і не вноситься. Всі бояться, від Адміністрації Президента, Уряду і до парламенту взяти відповідальність за його «ОПРЕЛЮДНЕННЯ» в так званому «осучасненому варіанті від пана Реви»

Тим часом військові пенсіонери виходять на мітинги, подають позовні заяви, пишуть петиції Президенту, Премєру, Голові Верховної Ради України. Чергова акція протесту анонсована на 27 лютого цього року.

Причина обурення військових пенсіонерів а тому, що останній раз військові пенсії переглядали у 2012 році і підвищили їх на 300-500 грн. в ручному режимі і то поетапно. З тих пір їх не чіпали. Проігнорували військових пенсіонерів і під час цивільної пенсійної реформи розпочатої в жовтня минулого року.

Представники Кабміну постійно запевняли, що з 1 листопада, потім з 1 грудня і ось ось з січня 2018 року пенсії військовослужбовцям підвищать на підставі нового закону. Але його в такому варіанті категорично відказались погоджувати силові міністри.

Проект «осучасненого закону» скасовував діючий механізм обчислення військових пенсій з урахуванням фактичного розміру грошового забезпечення та пропонував застосовувати порядок обчислення військових пенсій за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який базується на використанні показників середньої заробітної плати, які жодним чином не пов’язані з грошовим забезпеченням військовослужбовців.

Кожному військовослужбовцю Збройних Сил України спрогнозувати розмір своєї пенсії та спланувати своє подальше проходження служби військовослужбовцю стало неможливим.

Громадяни України після такого «осучаснення» втратили мотивацію до вступу на контрактну службу, а діючі офіцери задумались над її продовження у зв’язку із значним погіршенням умов нарахування пенсій.

Ми вже наводили приклади таких рішень Уряду в 2016 та в 2017 роках, коли полковник поліції отримує в Стрию за звання 2400грн, полковник прокуратури 2600, а командир воюючої на Сході України 24 мотострілкової бригади (4500 чол) отримує за військове звання полковника 135 грн.

Особливий порядок призначення пенсій для військовослужбовців існує в усіх держава Європи і в більшості держав світу. Навіть пострадянські незалежні держави Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Азербайджан не наважились посягнути на давно встановлені норми нарахування пенсій для військовослужбовців.

Це сприяло високій привабливості і перспективності служби, збереженню найбільш підготовлених фахівців, позитивно впливає на моральний дух військовослужбовців, зміцнює обороноздатність держави.

Що вирішив Кабмін?
З 1 січня 2018 року пенсії військовослужбовцям піднімуть в середньому на 1,5 тис. грн. Йдеться про підвищення для 498 тис. осіб, і уряд планує витратити на це в 2018 році близько 7 млрд грн.

І тут ми бачимо що із калькуляцією є дві серйозні проблеми !!!!!

Кількість пенсіонерів.

В травні 2017 року під час свого виступу у Верховній Раді прем’єр-міністр Володимир Гройсман говорив, що військових пенсіонерів близько 2 млн.
Ще в січні 2018 року міністр соціальної політики Андрій Рева говорив про те, що в Україні 544 тис. військових пенсіонерів і їх зовсім небагато, в порівнянні із загальною кількістю пенсіонерів – 11,7 млн.
В лютому 2018 Рева заявляє, що пенсії будуть перераховані 498 тисячам військових пенсіонерам.
Тобто буквально за кілька тижнів кудись поділися 46 тис. пенсіонерів Збройних Сил України???

Середній розмір підвищення.

Уряд показав, що воно складе 1 500 грн в місяць. Але якщо розділити 7 млрд грн на 498 тис. пенсіонерів, то середній розмір становить 1 171, тобто на 330 грн менше заявленого.

Але головна проблема навіть не в цифрах, а в способі вирішення проблеми нормативним актом Кабміну: – сьогодні добавили в середньому по 1500 грн, а реально по 1 171 грн, а завтра той самий Кабмін легко забере свої слова назад.
Для цього достатньо подивитися на долю постанови №704 коли уряд дав задній хід і прийняв 27 грудня 2017 року постанову 1052, в якій переніс введення її в дію на 1 січня 2019 року. З огляду на те, з якою легкістю Кабмін виносить і скасовує свої рішення, в підвищення пенсій військовослужбовцям вірити можна насилу.

А що ж сталося з законом?

19 травня 2017 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман взяв на себе зобов’язання, що до кінця року уряд внесе новий закон про «осучаснення і підвищення» пенсій військовим пенсіонерам.

У жовтні 2017 року міністр соціальної політики Андрій Рева сказав, що законопроект буде внесений до Верховної Ради 1 листопада 2017 року.

У грудні 2017 року міністр повідомив, що документ ще знаходиться в стадії розробки.
3 січня 2018 року його почали допрацьовувати спільно з силовими відомствами, а 30 січня передали їм на узгодження.

5 лютого Володимир Гройсман сказав, що закон готують і в ВР його зареєструють після узгодження з Радою нацбезпеки і оборони. Для чого ???

Весь цей час в Кабміні запевняли, що пенсії військовослужбовцям в будь-якому випадку перерахують з 1 січня.

Тепер і правда перерахують, але не по закону.
Його тексту на сайті ВР немає, але в ЗМІ він все ж просочився. Андрій Рева теж відкривав завісу над змінами до законодавства на засідані Комітетету по обороні у Верховній раді, і з документом, який в інтернет виклали інсайдери, вони сходяться:

– уряд вирішив піти від прив’язки військових пенсій до грошового забезпечення військовослужбовців;
– рахувати пенсії будуть за тим же принципом, що і цивільним пенсіонерам.
– якщо законопроект приймуть у нинішньому вигляді, то з 1 січня 2018 року в формулі будуть враховувати середню зарплату за 2014 року, 2015-го, 2016 роки – тобто 3764 грн.
– З 1 грудня 2018 року пенсію перерахують, виходячи з середньої зарплати за 2015 року, 2016, 2017 роки – тобто 5 266 грн;

Повстає питання що робити далі??

Головне – не падати духом.

Зараз іде детальний аналіз виниклої ситуації нашими всіма військовими пенсіонерами фінансистами щодо добавки в 1500-1171грн.

Сьогодні відбулась робоча зустріч з головою Стрийської РДА
В. Зубрицьким. Питання підняття пенсій військовим пенсіонерам Стрийського гарнізону виноситься на сесію Стрийської районної ради.
Стрийська міська рада уже прийняла рішення і направила Звернення державним мужам про перерахунок пенсій відповідно до постанови 704

Акції анонсовані і заплановані на 27 лютого 2018 року в Києві, у Львові та у всіх обласних містах залишаються в силі.

Опубліковано у Різне | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *