Громадська організація «Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону»
82400, Україна, Львівська обл., м.Стрий, вул. Народна 8, код ЄДРПОУ 41939177 тел. 067-670-64-53
Вих. №___ від 13.03.2018 року Голові Львівської ОДА Синютка О.М.,
Шановний Олег Михайлович!
Громадська організація «Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону», ветерани Збройних сил України Стрийського гарнізону(більше 1500 чол.) надзвичайно стурбовані та занепокоєні черговим етапом так званих реформ пенсійного забезпечення військовослужбовців, які здійснюються на виконання прийнятих Верховною Радою України підпункту 2 пункту 9 Прикінцевих положень Закону України від 03.10.2017 р. № 2148 щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення та змін до редакції ст. 63 Закону України № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осібˮ в редакції Закону № 1774-VIII от 06.12.2016 р.
З 2007 року ліквідовані пенсійні органи в силових міністерствах, відомствах. За цей період Пенсійним фондом України не проведено більше 10 перерахунків пенсій у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців.
З 2007 року в порушення Конституції України, Загальновійськових статутів Збройних Сил України, Положення про порядок проходження військової служби, які регламентують проходження військової службі військовослужбовцями, та Закону України “Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняˮ, який встановлює види, принципи загальнообов’язкового державного соціального страхування для працівників, до цього часу (більше 10 років) з військовослужбовців утримується єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та на випадок безробіття, а з фондів грошового забезпечення всіх силових міністерств утримується протягом цього ж періоду внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Через це фактично щомісячно висвітлюється вся персоніфікована організаційно-штатна структура всіх силових міністерств та відомств.
Нагадуємо, що військовослужбовці проходять військову службу, а не знаходяться в трудових відносинах з державою (командирами), їх діяльність регламентована Загальновійськовими статутами Збройних Сил України, затвердженими Законами України, Положенням про порядок проходження військової служби.
Положення Кодексу законів про працю на них не поширюються.
Соціальний захист військовослужбовців (аналог соціального страхування для працюючих) здійснюється за Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімейˮ, з посиланням в ньому на Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осібˮ (ст. 15), за рахунок коштів державного бюджету.
А щоб зберегти право військовослужбовця на призначення (у разі її призначення звільненому зі служби військовослужбовцю) пенсії по Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуванняˮ необхідно структурному підрозділу силового міністерства, за запитом установи Пенсійного фонду України, передати ДАНІ про розмір його грошового забезпечення за період проходження заявником військової служби. У разі призначення йому такої пенсії, Міністерство фінансів централізовано перерахує кошти з державного бюджету до Пенсійного фонду України за частину пенсії призначену за період проходження військової служби. За період роботи після звільнення зі служби, колишній військовослужбовець сплачуватиме страхові внески на загальних підставах.
До речі, з 1 січня 2005 року (дата введення в дію Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуванняˮ), особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці за контрактом ніякому пенсійному страхуванню не підлягали, а за військовослужбовців строкової служби страхові внески не перераховувалися (хоча вони були застраховані по Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуванняˮ), через положення Законів про Державний бюджет України на 2005, 2006 роки. Міністерство фінансів саме усвідомлювало повну безглуздість таких перерахувань за військовослужбовців строкової служби.
Незважаючи на всі патріотичні виступи вищих посадових осіб держави, патріотичну кампанію про відстоювання незалежності, збереження цілісності держави та т.ін., Кабінетом Міністрів України активно проштовхується у Верховній Раді України законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та прийнята постанова від 21.02.2018 р. № 103 (основні невідповідності законопроекту та постанови Кабміну у додатках до цього листа).
Прийняття цього законопроекту, як закону, призведе до того, що військовослужбовці, виконуючи свої обов’язки, гинучи при виконанні службових обов’язків, пошкоджуючи здоров’я, свої обов’язки виконуватимуть, як військовослужбовці, а призначати їм пенсію будуть по “цивільному” пенсійному закону, нібито вони знаходяться з державою в добровільних трудових відносинах. Таким чином, буде зруйнована основа соціального захисту військовослужбовців – їх пенсійне забезпечення.
Вершиною цинізму до військовослужбовців, які проходили службу в АТО є прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103. Пенсії, які призначені таким військовослужбовцям, до 1 березня 2018 р. з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які вони отримували в період служби, в ході перерахунку будуть перераховані по цій постанові без додаткових видів грошового забезпечення. Ця постанова мабуть є реальним втіленням слів Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.: “…в розробці нових підходів до пенсійного законодавства, в якому йдеться мова про якісь “бойові” пенсії…”.
А військовослужбовців, яким пенсії призначалися із збережених посадових окладів (авіація, плавсклад та інші), відряджених для проходження служби по укріпленню обороноздатності держави до інших органів влади, без внесення змін до відповідних наказів, в порушення Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, одним підписом Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., знижено в посаді.
Небажання консультуватись з фахівцями ветеранської спільноти, враховувати заперечення силових міністерств, порушуючи власний регламент роботи, безкарно порушувати Конституцію, Закони України, присягу державних службовців, свідчить про відсутність професіоналізму та наявність навмисних дій у Прем’єр-міністра України, високопосадовців Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України. За це повинно відбутися відповідно до законодавства покарання всіх причетних до таких дій державних службовців.
Шановний Олег Михайлович!
Інформуємо Вас, що з початку бойових дій в зоні АТО на Сході України сотні військових пенсіонерів Збройних Сил України Львівщини в віці 50-60 років одними із перших формували добровільні батальйони, добровільно призивались в військових комісаріатах заново на військову, стали волонтерами.
Із Стрийщини та Стрийського гарнізону в Збройні Силі України призвано більше 50 офіцерів запасу та більше 30 прапорщиків запасу, більше 20 з них до сьогоднішнього дня заходяться на бойових позиціях в зоні АТО.
За цей період громада міста та району понесла важкі втрати, 10 наших земляків полягли в війні з російським агресором.
Стрийщина пишається своїм 223 зенітним ракетним полком, який з травня 2014 року прикривав важливі стратегічні в Рівненській, Хмільницькій та Полтавських областях, а з лютого 2015 року виконує бойові завдання за призначенням на Донецькому та Маріупольському напрямку.
За період виконання бойових завдань в зоні АТО на бойовому рахунку 223 Стрийсько-Теребовлянського зенітного полку,
збито
– Безпілотних літальних апаратів «Форпост» – 2 одиниці
– Безпілотних літальних апаратів «Орлан-10» – 2 одиниці
знищено
– Танк Т-72 – 1 одиниця
– Броньованих машин БТР,БМП – 4 одиниці
– Військових вантажних автомобілів – 16 одиниць
– Бойовиків незаконних збройних формувань – 75 особи
За мужність і відвагу виявлену під час виконання військового обов’язку, бойових завдань в зоні
АТО протягом 2014-2018 років, особовий склад 223 зенітного ракетного полку
НАГОРОДЖЕНО
Орденом «За мужність III ст..» – 2
Медаллю «Захисни Вітчизни» – 1
Відзнакою Міністра оборони України «Вогнепальна зброя» – 1
Відзнакою Міністра оборони України нагрудний знак «Знак пошани» – 3
Відзнакою начальника Генерального штабу «За взірцевість у військовій службі III ст.» – 2
Відзнакою начальника Генерального штабу «За взірцевість у військовій службі II ст.» – 3
Відзнакою Командувача Повітряних Сил «За доблесну службу» – 3
Почесне народне звання «Кіборг» в 223 зрп мають – 2
Шановний Олег Михайлович!
На сьогоднішній день в 223 зрп склалась надскладна ситуація, як і у всіх бойових частинах Львівщини з соціальною захищеністю особового складу, низьким грошовим забезпечення, недостатнім фінансуванням на відновлення техніки і озброєнням.
В полку масово звільняються офіцери, прапорщики, військовослужбовці за контрактом через викладені причини.
Хто захищатиме Україну від російського окупанта ???
Нам військовим пенсіонерам ЗСУ не зрозуміло, як так може бути, що командир полку, підрозділи якого прикривають угрупування військ та повітряний кордон на Сході України отримує грошове забезпечення за посадовий оклад – 1050.00 грн, а за військове звання полковник – 135.00 грн. В цей же час посадові оклади начальника Стрийської поліції, та прокурора в рази більші, а за спеціальне звання полковника вони отримують 2400.00 грн та 2600.00 грн. відповідно.
І все через це, що недалекоглядними людьми в Кабінеті Міністрів України зупинено до 1 січня 2019 року Постанову № 704 від 30.08.2017 року
З метою виправлення ситуації, що склалася та припинення подальших масовий протестних акцій пеннсіонерів ЗСУ звертаємось до Вас проханням в найкоротші строки ще і ще раз, взявши на себе відповідальність та сміливість довести до Президента України ситуацію що склалась в бойових бригадах і полках Львівщини.
Можливо Президент України, як Верховний Головнокомандувач не володіє достатньою інформацією, а його оточення викривляє дійсний стан справ.
Адже за останні місяці, ми військові пенсіонери, не почули слово Президента України, як гаранта Коституції України в позицій «осучаснення пенсій віськовим за стратегічним планом Гройсмана-Реви»
Крім цього наша Громадська організація «Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону» підтримує такі пропозиції ветеранської спільноти силових структур:
1.Проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” не розглядати та не приймати.
2.Невідкладно скасувати постанову КМУ № 1052 від 27.12.2017 року, здійснити перерахунок та виплату перерахованих пенсій військовим пенсіонерам та деяким іншим особам всіх відомств сектору безпеки та оборони України, відповідно до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 року з 01.01.2018 року та виплату перерахованих пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року № 998 з 01.01.2016 року згідно вимог чинного Закону України № 2262 – XII та інших чинних нормативно-правових актів.
3.Внести необхідні зміни,розглянути та прийняти Постанову ВРУ № 7492 від 17.01.2018 року “Про деякі питання пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.
4. Привести постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осібˮ у відповідність Конституції України, Закону України № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осібˮ, усунення дискримінаційних, дискредитаційних і демотивуючих норм (зокрема, в частині розміру і складових грошового забезпечення для обчислення, перерахунку і виплати пенсій, поновлення розміру першого тарифного розряду у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року тощо).
5. Негайно припинити розробку законотворчих ініціатив з питань перерахунку раніше призначених пенсій та ініціювати скасування підпункту 2 пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 03.10.2017 р. № 2148 щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.
6. Передати систему соціального захисту військовослужбовців до Комітету Верховної ради України з питань національної безпеки і оборони, структурного підрозділу Кабінету Міністрів України, який займається питаннями національної безпеки та оборони з виділенням необхідної чисельності працівників та необхідним матеріально технічним забезпеченням.
7. Створити рішенням Кабінету Міністрів України постійно діючу робочу групу з представників органів державної влади та громадянського суспільства для проведення громадських обговорень шляхів удосконалення призначення, обчислення і перерахунку військових пенсій відповідно до чинного законодавства і прийняття належних рішень уряду та відповідних органів виконавчої влади у стислі терміни з урахуванням результатів їхньої громадської експертизи щодо удосконалення військового пенсійного законодавства.
8. Прийняти постанову Верховної Ради України “Про створення тимчасової слідчої комісії щодо порушення Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., Віце-прем’єр-міністром Розенком П.В., Міністром соціальної політики Ревою А.О. та його заступником Шамбіром М.М. й іншими окремими державними службовцями Кабінету Міністрів України присяги державного службовця, з подальшим їх звільненням з державної служби “за порушення присяги державного службовця” та передачі відповідних матеріалів до Генеральної прокуратури України.
9. Доручити Генеральній прокуратурі України провести детальне розслідування з повним відшкодуванням нанесення збитків кожному військовослужбовцю через багаторічне (з 2007 року по цей час) незаконне утримання з їх грошового забезпечення єдиного соціального внеску на обов’язкове державне пенсійне страхування і на соціальне страхування на випадок безробіття.
10. Голові Служби безпеки України ініціювати перевірку всіх установ Пенсійного фонду України на предмет витоку інформації про персоніфіковані організаційно-штатні структури всіх силових міністерств, відомств. За результатами перевірки, прийняти відповідні рішення про притягнення до відповідальності винних осіб.
11. Про здійснені заходи і прийняті акти законодавства висвітлити у засобах масової інформації та довести до всіх військовослужбовців, військових пенсіонерів і членів їх сімей.
Цей лист поширено серед військовослужбовців, членів їх сімей та ветеранської спільноти в мережі Інтернет та соціальних мережах.
З повагою,
Голова ГО «Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону»
ветеран ЗСУ, учасник бойових дій, полковник запасу С.Вега